TÜCSÖKCIRIPELŐ-NÉPMŰVÉSZETI TÁBOR

106104/04216

A tábor időtartama 7 nap, 6 éjszaka volt, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei, a nem egészen 2000 fős kistelepülésen, Papon. Célunk országos hatókörű, tematikus, néptánc- és népzenei, valamint kézműves tábor megszervezése volt. A tábor tematikájának alapját adta a Rétköz felfedezése: a rétközi tánclépések, népzene és néprajz, a kapcsolódó kézművesség megismertetése és elsajátítása. A táborban olyan területeken is lehetőségünk adódott a tehetséggondozásra, amelyek közvetlenül nem csak a szakmai munkában nyújthatott a célcsoport tagoknak segítséget, hanem a monoton munka feloldásaként a személyiséget is fejlesztethették. Feladatunknak éreztük a feltöltődés biztosítását is. Korosztályi eloszlás: 13-35 éves korú, akiknél célunk volt a már meglévő ismereteik fejlesztése, elmélyítése, érzelmeik, attitűdjeik, érdeklődésük felkeltése természetes, romantikus környezetben. Szakmai programjaink felölelték a Rétköz néphagyományát, a táborvezető pedagógusok mellett, nemzetközileg elismert szakemberek foglalkozásaival színesítettük programjainkat. A programok a tematika alapján napi 2 X 3 óra kötött foglalkozást, emellett együttes és fakultatív és szabadidős programokat is tartalmaztak. Táborozók létszáma: 40 fő.

Támogató: Nemzeti Kulturális Alap-Népművészet Kollégiuma

Támogatási összeg: 350.000 Ft

Projektidőszak: 2024.03.01.-2024.08.31.

ZENE-23-0002

A MÁLTAI MUZSIKA HANGJAI

A támogatásból finanszírozott foglalkozások 10 hónapon át, a Szent Miklós Gyermekvédelmi Intézmény- Nyíregyháza-Nyírszőlősi lakásotthonában, heti rendszerességgel zajlottak, melyből egy foglalkozáson lehetőség adódott mentálhigiénés foglalkozásra, kötetlen beszélgetésre, vagy tanácsadásra is, úgy a gyermekek, mint a lakásotthon nevelőinek és a gyámoknak is. A projektidőszakban elérhető összes foglalkozás 40 alkalom volt. Egy foglalkozás minden esetben 45 percet vett igénybe, mely a Nyíregyháza, Sugár utca 55. szám alatti lakásotthonban volt elérhető. A pályázati időszak végén, 2024.07.27-én szabadtéri színpadi zenei előadás került megrendezésre Nyíregyháza-Nyírszőlős, Kollégium utcai Közösségi parkjában, ahol szívesen láttuk a településrész lakosait és a város vezetőit is. Az első foglalkozási alkalomra 2023.10.06-án került sor, és a további hónapokban is minden pénteken, havi 4 alkalommal voltak elérhetőek a zenei és mentálhigiénés foglalkozások. A foglalkozások a Máltai Szimfónia Program módszertana alapján zajlottak. Bevont fiatalok száma: 25 fő volt.

Támogató: Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság

Támogatási összeg: 1.000.000 Ft

Projektidőszak: 2023.10.01.-2024.07.31.


NTP-TEHETSEG-23-0015

Cseresznyevirágok Komplex Tehetségondozó Program

Kifejezetten szeretttünk volna a projektünket eljuttatni olyan helyre, ahol igény lenne rá, de nem egyszerű a kivitelezés az anyagi hátrányok és az egyéb hátrányos helyzet miatt. Így esett a választásunk Tiszabezdéd 1700 fős települsére, ahol a helyi Lónyai menyhért Általános Iskolából 25 fő, olyan bármilyen értelemben vett hátrányos helyzetű gyermekét vontuk be a természet- és környezetvédelmi komplex, 65 órás tehetséggondozó programunkba, akik kiemelten tehetségesek, vagy kettős, illetve többszörös tehetségű fiatalok. A projektünket 3 szakember irányításával, a természet- és környezetvédelemre fókuszálva, kitűnő helyzínen, a Tiszabezdédi Tájház- és Skanzenben, valamint annak kertjében bonyolítottuk le. A műhelymunka során, a tehetségfejlesztő munka mellett helyet kaptak lazító programelemek, tanulmányi utazás Nyíregyházára, családi terápiás segítés is, és a családtagokat is több alkalommal bevontuk a műhelymunkába a gyerekekkel közös programokba. Fontos kiemelni, hogy a falu 30%-a cigány származású, így kiemelt fontosságú volt az ingyenes tehetséggondozás lehetősége. 

Támogató: Kulturális és Innovációs Minisztérium

Támogatási összeg: 4.000.000 Ft

Projektidőszak: 2023.09.01-2024.08.31.


HAGYOMÁNYAINK VENDÉGSÉGBEN

205108/07756

2024.06.14-én értékmentő-értékteremtő közösségépítő programot szerveztünk Pap településen, a PPF Civil és Vendégházban, a magyar néphagyományőrzéssel és továbbörökítéssel a fókuszban. A program életre hívásával célunk volt, hogy a még ma is a környéken lakó szépkorúak, akik még jól emlékeznek a régi falusi életre, hangulatra, ízekre, azok számára vissza idézzük ezeket az időket, akik pedig ezekre az időkre még nem emlékeznek, azok megismerhessék és átélhessék a régi idők hangulatát. A  rendezvényünk során kulturális és néphagyomány őrző programokkal vártuk a település és a környékbeli kistelepülésekről érkező (Nyírlövő, Lövőpetri, Tiszabezdéd, Aranyosapáti) érdeklődőket az egész napos programkavalkádra.

Támogató: Nemzeti Kulturális Alap, Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő

Támogatás összege: 700.000 Ft

Projektidőszak: 2023.09.01-2024.06.30.

Míves Sokadalom

Komplex népművészeti és kulturális fesztivállal indította el a 2024-es szabadtéri közösségépítő szakmai programjait a Táncolj és Mulass Velünk Közhasznú Egyesület az autentikus helyszínként szolgáló, Pap településen lévő PPF Civil és Vendégház parkjában és népi kézműves műhelyeiben. Népi kézműves mesterségbemutatókkal, szabadtéri, színpadi népzenei és néptánc műsorral, kísérő rendezvényként néptánc kurzusokkal várjuk a látogatókat, 2024.05.25-én, Míves Sokadalom címmel, a Tiszta Formák Alapítvány Támogatásával.

Támogató: Tiszta Formák Alapítvány

Támogatás összege: 200.000 Ft

 


VKT-KEZDŐ-23-SZERV-0014

LÉLEKEMELŐ

A keresztény könnyűzene mára nem csak a miséken vagy istentiszteleteken egy-egy akusztikus gitárral van jelen, hanem kinőtte a templom kereteit és önálló műfajjá lett. A fiatalok a zene útján élik meg a hitüket, és az evangélium örömhírével reményt adtak a környezetükben élőknek is. A könnyűzenei megszólalások nagy része mára a keresztény, evangéliumi gyökerektől részben elszakadt, és a popkultúra része lett. A keresztény könnyűzene – a popkultúra immár generációkon átívelő köznyelvisége miatt – egyetemes hordozója lett az evangéliumi értékeknek, nem csak a fiatalok körében. Ma az istendicséret újjászületését tapasztalhatjuk meg. A zene ajándéka ma is adott. A ma köznyelvnek tekinthető keresztény könnyűzene Isten örömhíre továbbadásának alkalmas eszköze lehet azok felé is, akik nem hisznek Istenben. A könnyűzene alapjában véve értelmet nyert a keresztény üzenet hordozójaként. Ebben a folyamatban hatalmas feladat hárul a popzenei dicsőítőkre, így azokra is, akik az ilyen jellegű zenekarokat és zenészeket segítik és fenntartjáktámogatják. Az ő énekeik segítségével Isten szava az emberek szívéig juthat el, hogy minél többen megmeneküljenek az igazi életre. A keresztény könnyűzene továbbra is dinamikus erővel jelenik meg. A Lelkes Zenekart 2020-ben hoztuk létre Nyírlövőn, a Görögkatolikus Egyház és Nagy Tibor atya-adminisztrátor támogatásával, azóta is működtetjük, a tagok cserélődnek, ahogy a fiatalok továbbtanulnak, munkába állnak és távoznak a településről. A zenekari próbák, fellépések, koncertek a programok ma is jó találkozási lehetőséget nyújtanak a keresztény szellemiségű fiataloknak. 2023-as pályázatunkkal egy db aktív hangfal beszerzésére kerülhetett sor, melyet a próbák, a fellépések és a nyári táborok során is hasznosítunk.

Támogató: Kulturális és Innovációs Minisztérium, Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő

Támogatás összege: 100.000 Ft

Projektidőszak: 2023.01.01-2024.06.30.


CSSP-NEPTANC-MO-2023-0062

Az elmúlt néhány évben számos településen jelent meg a néptánc tanítása felnőtt korban is, a kér a régi emlékek fel ídésézése képen,akár teljesen kezdő szinttől. Ennek hatására akalult meg a Kikelet Felnőtt Néptáncegyüttes Pap településen is. Egyre több felnőtt- esetleg pár, érdeklődését kelti fel ez a sajátosan komplex művészetpedagógiaitevékenység, amely nemzeti mozgáskultúránk művészi élményén keresztül elősegíti a testi-lelki egészséget: közösséget teremt, fejleszti aritmikai és zenei képességeket, a térérzékelést, a testtartást, az állóképességet és a mozgáskoordinációt. A tánc és a zene elválaszthatatlan kapcsolatából adódóan a tánc tanítása különleges zenei élményt is nyújt: a mozgás által egész testében érzékeli a kísérőzenét, a zene aktív befogadójává válik. A néptánc tanítás során akár felnőtt korban is számos olyan népdalt ismer meg, amely kiegészíti amozgást, a mozgással összhangban énekel, a hangszeres dallamokat is közelebb érzi magához a táncolás által az egyén, a népzenét ígyeredeti funkciójában éli át. A felnőtt néptáncegyüttes a rengeteg szép együtt töltött pillanat és esemény mellett az évek során többször mérettethette meg magát szakmai eseményeken is és egyre több rendezvény alkalmával hívják együttesünket fellépőként is, köszönhetően az értő szakmai és művészeti irányításnak. Több települési és regionális rendezvényen is részt vettünk, így Anarcs, Nyírlövő, Lövőpetri, Tiszabezdéd és Pap településeken is. A szakmai munkát könnyebbé és színvonalasabbá tette a pályázati támogatás, egy fő művészeti vezetőnek nyílt lehetőségübk útiköltség térítést nyújtani a projektidőszakban.

Támogató: Kulturális és Innovációs Minisztérium, Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, Csoóri Sándor Alap

Támogatás összege: 300.000 Ft

Projektidőszak: 2023.07.01-2024.06.30.


CSSP-NEPTANC-MO-2023-0061

A Napraforgó Hagyományőrző Néptánc Együttes célja, hogy az elsajátított és bemutatott produkciókkal a táncosok a közönség számára is kedvet teremtsenek a mozgáshoz, a felnőttkori tánctanuláshoz és az önfeledt szórakozáshoz. Az együttes napról-napra bizonyítja a tánc összetartó erejét, és azt, hogy a nyugdíjastársadalom is lehet aktív a mindennapokban, és jelentősen kiveszi részét mások szórakoztatásában és a szórakozásban is. Folyamatosan hangsúlyozzuk annak fontosságát, hogy a nyugdíjas évek is aktívan kell, hogy teljenek, és hogy minél inkább járjanak közösségekbe a szépkorúak is és szőjenek barátságokat, ezáltal nem lesznek elhanyagolt tagjai a társadalomnak. Az egyesület és a művészeti és szakmai vezetóink, asszisztenseink a szakmai munka mellett folyamatosan keresik a fellépési, szórakoztatási és szórakozási lehetőségeket is az együttes tagjai számára, emellett folyamatos a tagok toborzása is. A pályázat segítségével kiegyensúlyozottabbá válhatott a szakmai és a háttérben zajló muknka is, mivel lehetőségünk adódott egy oktató részére utiköltség hozzájárulást nyújtani a 2024-es évben.

Támogató: Kulturális és Innovációs Minisztérium, Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, Csoóri Sándor Alap

Támogatás összege: 300.000 Ft

Projektidőszak: 2023.07.01-2024.06.30.

CSSP-TANCHAZ-2023-0080

Szegény ember muzsikája

2022-től a kemecsei óvodában is tartunk hagyományőrző foglalkozásokat, Táncolj-Mulass Tehetség Pontunk hagyományápoló programlehetőségeket biztosít a település lakói számára. A megvalósított táncházi alkalmaink számára autentikus környezetet biztosított a kisváros központjában található tehetség pontunk, mely alkotóház jelleggel üzemel. A projektidőszakban 10 alkalommal látogathattak el az érdeklődők az eseménysorozatra, mely, a támogatás segítségével felölelte az éves hagyományos ünnepkört és helyet kaptak benne kiemelt alkalmak, valamint egyéb programelemek is. Tánctanítás: Nyírségi táncok: Balogh Tamás- Igrice és Mákvirág Néptáncegyüttes- Garaj Ágnes- Igrice Néptáncegyüttes, Rétközi Csárdások: Gombkötő-Teremy Dorottya- Demecseri Hagyományőrző Pendelyes Néptánc Együttes-Turóczi Zsolt- Táncolj és Mulass Velünk KHE elnöke Nagydobronyi Táncok- Botos Boglárka Csüllő Néptáncegyüttes Kárpátalja- Bárány Kristóf- 4 For Dance Táncegyüttes, Viski Táncok: Illés Dániel-4 For Dance Táncegyüttes- Teremy Laura- Kikelet Hagyományőrző Néptáncegyüttes, Kállai Kettős- Kerepesi Attilia- Igrice Néptáncegyüttes- Garaj Ágnes- Igrice Néptáncegyüttes. A táncházban népzenét oktatók: Ferenczi József, Botos Boglárka, Dragony Gábor, Bakos Dániel, Bakos Banda, Kokas Család

Ünnepi táncházi alkalmaink: Szüreti népszokások és táncok- rétközi szüreti ünnep, Luca széke-ünnepi táncház, Farsangi alakoskodás, Verbuválás- hogyan is volt régen?- a táncházban az érdeklődők megtapasztalhatták.

Támogató: Kulturális és Innovációs Minisztérium, Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, Csoóri Sándor Alap

Támogatás összege: 1.000.000 Ft

Projektidőszak: 2023.07.01-2024.06.30.

Szemünk fényei – Rászoruló gyermekek fejlesztő táboroztatása

Az egyesület 2024.03.15 és 31. között nem ottalvós, tábort szervezett, jelenleg is a célcsoportjába tatozó lakásotthonokban élő gyermekek számára, ünnepekhez kapcsolódóan, Nyíregyházán, 2 turnusban, összesen 80 fő gyermekotthonban ellátott, rászoruló gyermek részére, 40-40 fővel. A 3 napos táborokban a gyermekek az önálló és szakemberrel irányított feladatok segítségével felfedezhették a múltjuk értékeit. Az egyesület szakmai munkáját a Szent Miklós Görögkatolikus Gyermekvédelmi Intézmény nevelői, a Görögkatolikus Egyház munkatársai és nyírszőlősi civil szervezetek is támogatták. Tábori tevékenységeink: 2024.03.15-18 (Márciusi Ifjak c. Tematikus Tábor) és 2024.03.29-31. (Húsvétolunk! c. tematikus tábor) A szakemberek által vezetett és irányított tábori foglakozások mellett, a gyermekek önfeledt szórakozási lehetőségéhez is jutottak a táborok programelemei kapcsán.

Támogató: TESCO Global Zrt.

Támogatás Összege:100.000 Ft

Projektidőszak: 2023.09.01-2024.03.31.


ZENE-22-0002

Élmény-Játék-Muzsika

A program megvalósítása során célunk volt a gyermekvédelmi gondoskodásban részesülő gyermekek részére zenei szakkörök élmény-foglalkozások, megvalósítása, melyek által segítettünk a gyermekek/fiatlok szociális problémáin, ezen felül vállaltuk a csoportos és egyéni zenetanítást, valamint elindítottuk őket a zenekarépítés útján. A célcsoport tagjai 25 fő 6-16 éves gyermek volt, akik mindegyike a Nyíregyháza-Nyírszőlős városrészben található Szent Miklós Gyermekvédelmi Intézmény 1-2-3 számú lakásotthonainak lakója.  Máltai Szimfónia Program módszertan alkalmazásával adta lehetőségek által elértük, hogy felesleges energiájukat a program foglalkozásain vezessék le, alternatívát nyújtottunk számukra, csökkentve ezzel a településrészen a "vandálkodást", a "normális" körülmények között élő gyerekekkel szembeni- féltékenységi atrocitásokat, a vagyoni helyzetből fakadó elszigeteltséget és elnyomást.

A program megnevezése: Élmény-Játék-Muzsika

A település neve: Nyíregyháza-Nyírszőlős

A pályázó szervezet neve: Táncolj és Mulass Velünk Közhasznú Egyesület

Székhelye: 4501 Kemecse, Borbély Gáspár utca 28.

Támogatás összege: 700.000 Ft

A program futamideje: 2022.05.01-2023.09.30.

Fut a Falu- Éménypróba a Skanzenben

AOFK_T/0285/2023

A Táncolj és Mulass Velünk Közhasznú Egyesület 2023.09.16-án családi futófesztivált szervezett Tiszabezdéden. A sport programot azzal a céllal valósítottuk meg, hogy autentikus körülmények között, olyan futó- és élményeseményt adhassunk a tiszabezdédi családoknak, ahol a hagyományos magyar kultúra, nagyanyáink játékai és erőpróbái, a sport tudja összekovácsolni a közösséget. A célcsoport nagysága 200 fő volt, mely helyi lakosokból és a környék településeiről érkező sportkedvelőkből tevődött össze, jórészt a helyi Kölcsey Ferenc Általános Iskola és Óvoda diákjaiból és családtagjai látogattak el az eseményre. 

Támogató: Aktív és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság

Támogatás összege: 421.500 Ft

Támogatási időszak: 2023.09.16-2023.10.16.


A VELÜNK ÉLŐ PETŐFI-PETŐFI A MIÉNK IS!

Pályázati azonosító: 690125/00113

A 2022-2023-as év Petőfi Sándor jegyében telik. Az egyesület által megvalósított programelemek modern köntösben mutatathatták meg az általános korosztály számára nemcsak a költő irodalmi munkásságát, hanem a mai fiatalok számára érdekes, figyelemfelkeltő köntösbe bújtatattuk irodalmi programsorozatunkat. A programok helyszíne: Tiszabezdéd- Tájház és Skanzen, valamint Tiszabezdéd Könyvtár, Információs és Közösségi Hely és a település általános iskolája, a Lónyai Menyhért Általános Iskola Tiszabezdédi Tagintézménye volt. Résztvevők, célcsoport tagok: a Lónyai Menyhért Általános Iskola Tiszabezdédi Tagintézményének diákjai, Záhony- Árpád Vezér Általános Iskola diákjai, Lónyai Menyhért Általános Iskola-Tuzsér-diákjai. Egyik legfontosabb célkitűzésünk volt a pályázat útján is a közösségépítés, a hasznos szabadidő eltöltésének felkínálása a pandémiás helyzet után, hátrányos helyzetben lévő Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei települések bevonásával. Programjaink 2 napon át zajlottak a településen: 2023.04.15-16-án egész napos kulturális programokat kínáltunk az iskolások és a helyi lakosok számára. Helyet kaptak: irodalmi- és zenés bemutatók, múeumpedgógiai foglalkozás, kézműves foglalkozások, hagyományőrzés, gasztronómia és kulturális vetélkedők. A programsorozaton résztvevők száma: 150 fő volt.

Projektidőszak: 2022.04.01-2023.10.31.

Támogatás összege: 600.000 Ft

Támogató: Nemzeti Kluturális Alap



CSŰRSZÍNPAD- ISMERETTERJESZTŐ NÉPZENEI ELŐADÁSOK MEGRENDEZÉSE

Pályázati azonosító: 786104/00329

A népzenei előadásokat 6-15 éveseknek ajánlottuk, meghívott iskoláink voltak: Kölcsey Ferenc Általános Iskola-Pap, Aranyosapáti Általános Iskola- Aranyosapáti, Lónyay Menyhért Általános Iskola- Tiszabezdéd, Várday Kata Református Általános Iskola, Óvoda, Gimnázium és Kollégium- Kisvárda, Vári Emil Általános Iskola- Kisvárda.

Interaktív koncertjeink a népzene sokszínűségét voltak hivatottak bemutatni, azok, akik végiglátogatták a sorozatot, hamar beláthatták, hogy a magyar népzene tényleg ezerarcú. Kiemelt célunk volt a projektidőszakban, hogy az általános iskolás korosztály barátságot kössön a népzenével és persze eközben mindenki jól érezze magát. Mindegyik zenei előadást, workshop-pal zártunk. Az interaktív előadások helyszíne minden esetben: Pap- PPF. Civil és Vendégház- kamaraterem.

Előadások időpontjai:

2023.05.05: Egy húron pendülünk!

2023.06.09: Tündérfátyol Zene

2023.07.07: Ramazuri

2023.07.14: Hangadó

2023.08.04: Verbunkos-az ismeretlen ismerős

Projektidőszak: 2022.09.01.-2023-08.31.

Támogatás összege: 400.000 Ft

Támogató: Nemzeti Kluturális Alap


Itt add meg az alcímet

© 2015 Táncolj és Mulass Velünk Khe.
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el